Interdyscyplinarny kurs choreoterapii

terapii tańcem w Tychach


Pierwszy zjazd: 28 - 29 stycznia 2017r.

O KURSIE

Interdyscyplinarny kurs choreoterapii – terapii tańcem jest autorskim programem, opartym o wieloletnie doświadczenia praktyczne, naukowe i dydaktyczne. Wykorzystuje podstawy terapii tańcem, elementy muzykoterapii, dramy, plastyki oraz metody: Rio Abierto, Life Art/Process, 5 Rytmów, Butoh, Danza Contemplativa. W czasie kursu sięgamy również do rytuałów tanecznych z różnych kultur na świecie oraz tańców w kręgu.

Kurs adresowany do nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów zajęciowych, pracowników domów opieki społecznej, placówek opiekuńczo – wychowawczych, instruktorów domów kultury, organizatorów wypoczynku zimowego i letniego, pracowników socjalnych, bibliotekarzy, pracowników świetlic, przedszkoli i studentów.

Kurs składa się z trzech 3-dniowych zjazdów, realizowanych w formie grupowych warsztatów praktycznych (łącznie 60 h).
Kurs prezentuje holistyczne, całościowe podejście do człowieka. Na bazie praktycznych doświadczeń, głębszego spojrzenia w głąb siebie, odkrywania swoich talentów, zasobów, ograniczeń, inspiracji jest okazją do zgłębienia, rozszerzenia swoich umiejętności, wiedzy związanej z podstawami terapii tańcem i tańca terapeutycznego. Przez dynamiczną praktykę ruchu w bezpiecznej atmosferze dotrzemy do samego centrum, do zrozumienia i poznania związku: ciało, umysł, duch, emocje.

W czasie zajęć zainspirujesz się do kreatywnej pracy z grupą, dzięki której w pracy zawodowej łatwiej dotrzesz ze swoim przekazem i pomocą do swoich odbiorców. Według opinii dotychczasowych uczestników kurs buduje nie tylko kompetencje zawodowe, ale jest także okazją do pobudzenia własnych sił witalnych, radości życia, jak również inspiruje do odkrywania własnego potencjału i kreatywności w pracy.

PROWADZĄCA

Prowadząca: Regina Wolska

– certyfikowany choreoterapeuta, nauczyciel akademicki.  • autorka programów w zakresie terapii tańcem m.in. na studiach podyplomowych (Uniwersytet Wrocławski i Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu),
  • członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii w Poznaniu, członek zespołu ds. standardów i certyfikacji Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii współpracuje m.in. z: Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie (kursy choreoterapii), Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, Uniwersytetem Muzycznym w Białymstoku, Akademią Muzyczną w Katowicach, Integrative Medical Center,
  • w Śląskim Teatrze Tańca przeprowadziła wiele szkoleń z zakresu terapii tańcem (kursy, warsztaty),
  • brała udział w realizacji projektu na rzecz społeczności romskiej w Polsce (British Council, Min. Spraw Wew. i Administracji),
  • zrealizowała projekt edukacyjno-taneczny dla fundacji Polsat w ramach akcji „Podaruj dzieciom słońce” w roku 2009r. była współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji „Carpe Diem. Arteterapia w edukacji i rozwoju człowieka” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
  • Jest częstym gościem na wielu międzynarodowych konferencjach z dziedziny arteterapii. Współpracuje z psychoterapeutami i lekarzami wspomagając terapię. Specjalizuje się w pracy z kobietami, z osobami niepełnosprawnymi,
  • Prowadzi również w Polsce autorskie warsztaty psychoedukacyjne (Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawa).
  • Stworzyła i prowadzi grupy rozwoju osobistego w ramach K3 (Krąg Kobiet Kreatywnych).
  • Inspirowała się i poznawala tajniki choreoterapii, psychoterapii tańcem pracy z cialem u: Dominiki Żemełko-Norton (Niemcy), Judith Bunney (USA), Lynn Frances (Wielka Brytania), Danuta Koziełło (Wielka Brytania), Patricia Villanueva (Meksyk), A. Takenouchi (Japonia), Susan Painniu Floyd (Hawaje), B. Marecka-Zehebauer (Austra), Claudia Casanovas (Argentyna), Kate Shela (Wielka Brytania), Ursula Schorn (Niemcy), Maria Clotilde Robustelli (Brazylia), Victoria Hernandez (Hiszpania).
  • W czasie swoich podróży po świecie, na festiwalach (w tym Bravefestiwalu) poznaje tradycje i rytuały taneczne Maorysów, Indian, Afrykańczyków, Hindusów. Stale rozwija swoje umiejętności terapeutyczne, poznaje nowe metody pracy.

ISTOTNE INFORMACJE

ZAPISY

wolska@choreoterapia.pl
+48 606 980 704

www.choreoterapia.pl